خبرهای ویژه

» اخبار روز » بیانیه مجلس خبرگان در پایان نشست هیات رئیسه

تاریخ انتشار : 1396/05/05 - 23:27

بیانیه مجلس خبرگان در پایان نشست هیات رئیسه

بیانیه مجلس خبرگان در پایان نشست هیات رئیسه

۱.در آستانه تشکیل دولت دوازدهم ضمن قدردانی از ملت شریف ایران اسلامی که در انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب حضور حداکثری را به نمایش گذاردند، به ریاست‌محترم جمهوری توصیه می‌شود در معرفی وزرا و تشکیل کابینه، تعهد، تخصص و ولایتمداری را سرلوحه انتخاب اعضای دولت جدید قرار دهد.

۲. مسائل فرهنگی – اجتماعی و آسیب‌های فضای مجازی یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری و دلسوزان نظام است. لذا از دولت و نهادهای فرهنگی کشور می‌خواهد با تکیه بر مبانی دینی و اتخاذ سیاست‌های صحیح و نظارت بر حسن اجرای امور از بروز معضلات اجتماعی و آسیب‌زا بکاهند.

۳. مجلس خبرگان رهبری با حمایت از سیاست‌های کلی نظام، اقتصاد مقاومتی را با اتکاء به عزم ملی و خودباوری قابل تحقق دانسته و با تاکید بر اجرای این سیاست‌ها که مبتنی بر احکام نورانی اسلام (لن یجعل‌الله للکافرین علی المسلمین سبیلا) و فرمایشات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) است، راه برون‌رفت از تحریم‌ها و حل مشکلات اقتصادی، فقر و بیکاری را در اجرای صحیح سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌داند.

۴. مسأله قدس و انتفاضه مردم مظلوم فلسطین به عنوان آرمان بلند بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در قلوب بیدار جهانیان همچنان زنده است و بحمدالله جوانان مقاوم فلسطینی امروز به این نتیجه رسیده‌اند که مقاومت تنها راه مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی است.

۵. حمایت از سپاه پاسداران، بنیه دفاعی و قدرت موشکی جمهوری اسلامی که دستاورد مهم انقلاب اسلامی و ثمره تلاش‌های شبانه‌روزی فرزندان غیور این مرز و بوم است، همواره باید به عنوان یک راهبرد و افتخار ملی، پاس داشته شود و نباید وجه‌المصالحه منافع زودگذر حزبی و جناحی قرار گیرد.

۶. تحریم‌های جدید آمریکا همچون ۳۸ سال گذشته نه تنها تأثیری بر روند رو به جلوی نظام مقدس جمهوری اسلامی و عزم ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی ندارد که اتحاد، انسجام و تکیه بر توانایی‌های خود، شعار «ما می‌توانیم» ‌را در عرصه عمل معنا خواهد نمود.»


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : اخبار روز

دیدگاه بسته شده است.

تبلیغات
تبلیغات