خبرهای ویژه

» فرهنگ و هنر » آمریکا چهل سال است که ملت ایران معنی این جمله

تاریخ انتشار : 1397/02/26 - 9:34

آمریکا چهل سال است که ملت ایران معنی این جمله

آمریکا
چهل سال است که ملت ایران معنی این جمله را درست نفهمیده اند .
آمریکا با این همه سیاستمدار توانا با این همه اقتصاد دان نابغه با جذب این همه مغز و نخبه از سراسر دنیا ،، البته که با سیستمی اداره میشود که اجازه ارتکاب هیچ اشتباه و غلطی حتی به رییس جمهورش را هم نمیدهد .
ترامپ که به زعم همه دنیا دیوانه ترین رییس جمهور امریکا هست ظرف دو سال بیکاری را به حداقل رساند ، صدها میلیارد از گاوهای شیرده منطقه دوشیده ، ورود کالای چینی را محدود کرده اروپا را به کرنش بیشتر واداشته ، ایران را در حالت بلاتکلیفی اقتصادی که بارها و بارها ، بدتر از تورم و رکود اقتصادی هست ، قرار داده و روح وروان مردم رو هدف قرار داده و بدون هیچ جنگی دهها میلیارد دلار به ایران خسارت زده و صدها میلیارد به جیب غرب و امریکا واریز نموده .

آمریکا چه غلطی میتونه بکنه درحالی که با اشغال سفارتش در تهران بیست و پنج میلیارد دلار ایران را بلوکه کرد ، صدام رو خام کرد که هشت سال با ما بجنگه ، چهل ساله که همه جوری تحریم هستیم ، چهل ساله که ارزش ریال در حال سقوطه ، محکوم به خوردن میوه و گوشت و غلات و هر گونه غذای بی کیفیت با قیمت بالا هستیم ، مجبور به سوار شدن پراید با قیمت تویوتا هستیم ، داروی تغلبی را با دوبرابر قیمت داروی اصلی میخریم و دهها فروند از هواپیماهامون سقوط کردن ، در تمام دنیا ی ذره اعتبار نداریم .
امریکا چه غلطی میتونه بکنه در صورتی که همه شاهد بودیم ، به محض اینکه اراده کرد قطعنامه رو بپذریم با هدف قرار دادن هواپیمای مسافرتی ، ماها رو وادار به قبول قطعنامه کرد.
هزاران مورد از اشتباه نداشتن و غلط نکردن آمریکا وجود داره و این درحالی هست که چهل ساله که همه غلطها رو ما ها کرده ایم ، میکنیم و به حول و قوه الهی خواهیم کرد …
چهل ساله که مسئولین جز فقر و رنج و درد و تورم و اختلاس و رانت و دزدی و خرافات چیز دیگه ای رو تحویل مردم نداده اند
و اینها همه امکانپذیر نیست مگر اینکه آمریکا هیچ غلطی نکرده و همه غلطها رو ما کردیم!


برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاه بسته شده است.

تبلیغات
تبلیغات