خبرهای ویژه

» فرهنگ و هنر » موسیقی بیکلام

تاریخ انتشار : 1397/02/26 - 12:13

موسیقی بیکلام

موسیقی بیکلام

Ramin Djawadi

«رامین جوادی» سال ١٩٧۴ در شهر دویسبورگ، آلمان چشم به جهان گشود، رامین برای ساخت موسیقی متن فیلم و سریال مشهور است که از محبوب ترین آثار او می‌توان به موسیقی متن سریال‌های «بازی تاج و تخت» و «فرار از زندان» نام برد.

پدر او یک مهاجر ایرانی (اهل رشت) و مادرش آلمانی تبار بود. در آمریکا به تحصیل در رشته موسیقی پرداخت. بعد از پایان تحصیلات، شروع به نوازندگی در یک گروه موسیقی در شهر بوستن کرد و پس‌ از آن با «هانس زیمر / Hans Zimmer» مشغول به آموزش و کار شد. رامین جایزه گرمی بهترین موسیقی متن برای فیلم «مرد آهنین / Iron Man» در کارنامه اش ثبت شده است. از دیگر کارهای مشهور وی میتوان «از حاشیه اقیانوس آرام» ، «وارکرافت» و سریال‌هایی همچون «مظنون» نام برد.

جوادی بابت ساخت موسیقی‌های مکمل، ارکستراسیون و دستیاری هانس زیمر در فیلم‌هایی مانند "بتمن" و "دزدان دریایی کارائیب" شهرت دارد. او بعنوان آهنگساز فیلم‌ های "تیغه سه گانگی، از غبار بپرس و…" فعالیت کرده‌ است. جوادی و پل وستربرگ به خاطر آهنگسازی برای فصل آغازی مشترکا برنده بیست و دومین دوره جایزه موسیقی فیلم و تلویزیون انجمن آهنگسازان، پدیدآوران و ناشران آمریکا شدند.

وی همچنین برای مجموعه‌ های تلویزیون زیادی آهنگسازی کرده‌ است. از آن جمله میتوان به مجموعه‌ های تلویزیونی "آستانه، تیغ مجموعه، فلش فوروارد و سلاطین فرار" اشاره کرد. وی در سال ۲۰۰۶ نامزد جایزه امی «برجسته‌ترین موسیقی زمینه اصلی» شد. موسیقی متن مجموعه تلویزیونی مرد آهنین که در دوم می سال ۲۰۰۸ پخش شد نیز ساخته‌ دست اوست. درسوم سپتامبر ۲۰۰۷ جوادی آلبومی از قطعات موسیقی مجموعه تلویزیونی فرار از زندان را منتشر کرد. در ادامه جدیدترین اثر وی را که اخیرا منتشر گشت باهم میشنویم.

آدن آراکلیان


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : فرهنگ و هنر

دیدگاه بسته شده است.

تبلیغات
تبلیغات