خبرهای ویژه

» اخبار روز » ترامپ امضای بیانیه مشترک اجلاس گروه هفت را پس گرفت

تاریخ انتشار : 1397/03/20 - 10:24

ترامپ امضای بیانیه مشترک اجلاس گروه هفت را پس گرفت

ترامپ امضای بیانیه مشترک اجلاس گروه هفت را پس گرفت

رئیس جمهور آمریکا در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که در واکنش به اظهارات نخست وزیر کانادا، امضا و حمایتش از بیانیه نشست سران «جی هفت» را پس گرفته است.
ترامپ که پیش از انتشار این بیانیه، نشست را ترک کرده بود، نوشت: برمبنای اظهارات خلاف واقع جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در کنفرانس خبری و تصمیم این کشور در وضع تعرفه‌های سنگین برای کشاورزان، کارگران و شرکت‌های آمریکایی، به نمایندگان آمریکا دستور دادم که از بیانیه مشترک حمایت نکنند. 
رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: نخست وزیر کانادا در دیدارها، بسیار آرام و مطیع بود که تا آنجا را ترک کردم، به کنفرانس خبری برود و بگوید که «تعرفه‌های آمریکا توهین‌آمیز است» و او «زیر بار نخواهد رفت». بسیار ضعیف و فریبکارانه. تعرفه‌های ما نتیجه تعرفه‌های ٢٧٠ درصدی او بر محصولات لبنی است!
رئیس جمهوری آمریکا همچنین در اشاره‌ای تلویحی به شرکت‌های آلمانی، نوشت که دولتش اعمال تعرفه روی آن دسته از خودروسازهایی را بررسی می‌کند که «بازار آمریکا را اشباع کرده‌اند». 
ترودو در یک کنفرانس خبری گفته بود که به ترامپ هشدار داده است از یک ژوئیه (١٠ تیر) تعرفه‌هایی سنگین روی کالاهای آمریکایی وضع خواهد کرد.
این تصمیم، در پاسخ به اقدام اخیر واشنگتن در وضع تعرفه‌های ١٠ و ٢٥ درصدی به ترتیب برای واردات آلومینیوم و فولاد است


برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : اخبار روز

دیدگاه بسته شده است.

تبلیغات
تبلیغات