خبرهای ویژه

» کسب و کار » سوال :

تاریخ انتشار : 1397/03/20 - 12:32

سوال :

سوال :
یک شرکت تولید کننده درب و پنجره ، محصول ساخته شده حود و هزینه نصب این درب و پنجره رو جداگونه فاکتور میکنه. آیا این روال درسته؟
اگه درست باشه آیا به اجرت نصب مالیات تکلیفی تعلق میگیره؟
اگر من هزینه نصب رو فاکتور کنم! مشتری نباید بابت خدمات نصب از فاکتور صادره ما مالیات تکلیفی کسر کنه؟
لطفا روش درست رو بفرمائید.

پاسخ :
اینکه فاکتور یکی باشد و یا جداگانه، تفاوتی در اصل ماجرا ایجاد نمی کند و بستگی به فعالیت شرکت دارد. اما بنده به شما پیشنهاد می کنم که همین روال خود (استفاده از فاکتورهای جداگانه با سریال مجزا) را ادامه دهید چرا که در تهیه گزارشات مدیریتی، خدمات پس از فروش و … مناسب می باشد.
اما در مورد مالیات تکلیفی، درصورتی که شما نصب درب و پنجره را به پیمانکار سپردید که بایستی از وی مالیات مذکور را کسر کنید ولی در صورتی که خود شرکت اقدام به نصب درب و پنجره می نماید؛ دیگر مالیات تکلیفی (با توجه به مفهوم آن) معنایی ندارد.

اگر منظور شما مالیات تکلیفی حق الزحمه ها می باشد، فکر نمی کنم فعالیت شما مشمول ماده 104 ق.م.م باشد، و در صورتی که فعالیت شما طبق ماده مذکور، مشمول باشد نیز فقط اشخاص حقیقی و حقوقی مطرح شده در ماده 104 می بایست از شما مالیات کسر کنند


برچسب ها : ,
دسته بندی : کسب و کار

دیدگاه بسته شده است.

تبلیغات
تبلیغات