نامزدهای بیستمین جشن بزرگ سینمای ایران/ «بدون تاریخ، بدون امضا»

نامزدهای بیستمین جشن بزرگ سینمای ایران/ «بدون تاریخ، بدون امضا» و «خوک» با 10 نامزدی پیشتاز

علی نصیریان، رئیس بیستمین جشن بزرگ سینمای ایران، فهرست نامزدهای این رویداد را که بر اساس آراء داوران انتخاب شده اند اعلام کرد:

بهترین فیلم:
1- علی جلیلوند/ بدون تاریخ، بدون امضاء
2- محمد خزاعی/ به وقت شام
3- مانی حقیقی/ خوک
4- رضا درمیشیان/ عصبانی نیستم!
5- جهانگیر کوثری/ فراری

بهترین کارگردانی:
1- اصغر یوسفی نژاد/ ائو (خانه)
2- وحید جلیلوند/ بدون تاریخ، بدون امضاء
3- ابراهیم حاتمی کیا/ به وقت شام
4- فریدون جیرانی/ خفه گی
5- مانی حقیقی/ خوک
6-رضا درمیشیان/ عصبانی نیستم!

بهترین فیلمنامه:
1- علی زرنگار و وحید جلیلوند/ بدون تاریخ، بدون امضاء
2- رضا مقصودی و افرا جورابلو/ خجالت نکش
3- مانی حقیقی/ خوک
4- فرید مصطفوی و ابوالحسن داودی/ زادبوم
5- امیر عربی/ سارا و آیدا
6- رضا درمیشیان/ عصبانی نیستم!

بهترین فیلمبرداری:
1- پیمان شادمان فر/ بدون تاریخ، بدون امضاء
2- مسعود سلامی/ خفه گی
3- داود امیری/ دلم میخواد
4- فرشاد محمدی/ قاتل اهلی
5- بهرام بدخشانی/ نگار

بهترین تدوین:
1- مهرداد خوشبخت/ به وقت شام
2- محمدرضا موئینی و هدا موئینی/ بیست و یک روز بعد
3- بهرام دهقانی/ خفه گی
4- احمد مرادپور/ سارا و آیدا
5- حسن حسندوست/ فراری
6- بهرام دهقانی/ نگار

بهترین بازیگر نقش اول زن:
1- محدثه حیرت/ ائو (خانه)
2- شبنم مقدمی/ خجالت نکش
3- الناز شاکردوست/ خفه گی
4- فرشته حسینی/ رفتن
5- غزل شاکری/ سارا و آیدا
6- زهرا داودنژاد/ شماره 17 سهیلا

بهترین بازیگر نقش اول مرد:
1- امیر آقایی/ بدون تاریخ، بدون امضاء
2- نوید محمد زاده/ خفه گی
3- حسن معجونی/ خوک
4- حامد بهداد/ سد معبر
5- نوید محمدزاده/ عصبانی نیستم!

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:
1- زکیه بهبهانی/ بدون تاریخ، بدون امضاء
2- پانته آ پناهی ها/ جشن دلتنگی
3- لیلی رشیدی/ خوک
4- پگاه آهنگرانی/ سارا و آیدا
5- مهتاب کرامتی/ ناخواسته

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:
1- فرید سجادی حسینی/ ایتالیا ایتالیا
2- نوید محمد زاده/ بدون تاریخ، بدون امضاء
3- اکبر زنجانپور/ پل خواب
4- مسعود کرامتی/ چهار راه استانبول
5- نادر فلاح/ سد معبر
6- بهرام افشاری/ کارگر ساده نیازمندیم

بهترین موسیقی فیلم:
1- آرمان موسی پور/ چهار راه استانبول
2- کارن همایونفر/ خفه گی
3- پیمان یزدانیان/ خوک
4- ستار اورکی/ فیلشاه
5- بهزاد عبدی/ قاتل اهلی
6- امیر معینی/ ملی و راههای نرفته

بهترین طراحی صحنه:
1- محسن نصراللهی/ بدون تاریخ، بدون امضاء
2- کامیاب امین عشایری/ بیست و یک روز بعد
3- حجت اشتری/ سد معبر
4- کیوان مقدم/ مالاریا
5- امیر اثباتی/ هجوم

بهترین طراحی لباس:
1- سارا سمیعی/ اسرافیل
2- کامیاب امین عشایری/ بیست و یک روز بعد
3- نازنین خزائی/ تابستان داغ
4- نگار نعمتی/ خوک
5- امیر اثباتی/ هجوم

بهترین صدابرداری:
1- جهانگیر میرشکاری و مهدی ابراهیم زاده/ اسرافیل
2- امین میرشکاری/ بدون تاریخ، بدون امضاء
3- طاهر پیشوایی/ به وقت شام
4- رشید دانشمند/ پل خواب
5- پرویز آبنار/ فراری

بهترین صداگذاری:
1- علیرضا علویان/ به وقت شام
2- محمود موسوی نژاد/ جشن دلتنگی
3- آرش قاسمی/ حریم شخصی
4- امیر حسین قاسمی/ خوک
5- محمدرضا دلپاک/ عصبانی نیستم!

بهترین چهره پردازی:
1- محسن ملکی/ آپاندیس
2- عبدالله اسکندری/ بدون تاریخ، بدون امضاء
3- عباس عباسی/ چهار راه استانبول
4- مهرداد میرکیانی/ خوک
5- نوید فرح مرزی/ مصادره

بهترین جلوه های میدانی:
1- حمید رسولیان / اشنوگل
2- محسن روزبهانی/ به وقت شام
3- آرش آقابیگ/ خفه گی
4- ایمان کرمیان/ خوک
5- عباس شوقی/ سوگ

بهترین جلوه های بصری:
1- سید هادی اسلامی/ به وقت شام
2- فرید ناظرفصیحی/ چهار راه استانبول
3- بهنام خاکسار/ سارا و آیدا
4- امیر ولیخانی/ شکلاتی
7️⃣